Bez kategorii

Ogłaszamy wyniki konkursu „Jak widzę szkołę?”!


Tekstem wybranym przez jury konkursu jest: „SZKOŁA UCZUĆ”, Kiry Chantal Sinn. Serdecznie gratulujemy! 

Cały tekst zostanie opublikowany w 5. numerze „Non/fiction”.

Oto fragment eseju Kiry Chantal Sinn:

„Osiem godzin codziennie przebiega według tego samego schematu: uczniowie siedzący w niewygodnych ławkach z nauczycielem stojącym przed nimi. Nie sprzyja to ani myśleniu, ani kreatywności. Z uwagi na to, że nikt nigdy nie podchodził do tego z entuzjazmem, powinno to zostać zmienione. Jednak żadnych zmian się nie wprowadza, jakby chciano, aby następcy musieli przeżyć ten sam dyskomfort. Być może jako ludzie jesteśmy tak niekonsekwentni, że po przetrwaniu nie obchodzi nas już, czy następni będą przechodzić przez to samo. Z perspektywy czasu bagatelizujemy uczucia i lekceważymy tych, którzy są na etapie, który my już mamy za sobą”.

*

Otrzymaliśmy 33 zgłoszenia, spośród których jurorki wybrały 9 najlepszych tekstów. Następnie oceniły je, biorąc pod uwagę zgodność z hasłem konkursu, oryginalność ujęcia tematu, formę i język.

Chcielibyśmy wyróżnić reportaż Roksany Maziarz pt. „Wszystkie drogi prowadzą do szkoły”, a także pogratulować pozostałym 7 finalistkom:
Kindze Pietrusiak, Edycie Korach, Emilii Jabłońskiej, Justynie Szymańskiej, Nicole Augustyniak, Martynie Piejko oraz Wiktorii Szmel.

Otrzymają one nagrody w postaci zestawów „Non/fiction”.

*

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pokazanie nam swojego spojrzenia na szkołę – czytajcie i piszcie dalej, potrzebujemy empatii i krytycznego myślenia, które znaleźliśmy w Waszych tekstach!

1 comment on “Ogłaszamy wyniki konkursu „Jak widzę szkołę?”!

  1. Dzien dobry, czy wiadomo kiedy ukaze sie ten 5. numer? Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize
Contrast