Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

MamyGłos x Non/Fiction: Czym karmią nas media? Łódź

9 października 2017 @ 17:00 - 20:00

Halo, halo! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Czym karmią nas media?”

Jaki media mają na nas wpływ? Czym różni się porządny materiał dziennikarski od nachalnej promocji? Dlaczego w ogóle tak trudno znaleźć rzetelne informacje na ten temat? Jeśli czasem się nad tym zastanawiasz, to koniecznie wpadnij na warsztaty!

Na te intrygujące pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie z założycielkami „Non/fiction”, nowego niezależnego magazynu reporterskiego, którego każdy numer ma temat przewodni – numer 1 to „Głód”. Dziewczyny wraz z młodymi, zdolnymi dziennikarkami/rzami i ilustrator(k)ami poruszyły w swoim magazynie szereg tematów związanych z tym pojęciem – od fizycznego głodu w różnych miejscach na świecie, w tym na łódzkim podwórku, przez zaburzenia odżywiania czy przemysł diet. Przyglądają się również temu, co na co dzień widzimy w mediach – w gazetach, kolorowych czasopismach, na Instagramie, czy Facebooku: teksty promujące głodowe diety, liczenie kalorii; celebrytów i blogerów, którzy próbują przekonać nas, że nasze ciało i to, co kładziemy na talerzu powinno wyglądać tak, a nie inaczej.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dziewczyn w wieku 13-21.
Aby przyjść na warsztaty wyślij nam maila na adres: mymamyglos@gmail.com o treści:
Idę na warsztaty z Non/fiction, [imię i nazwisko], [wiek] oraz [miasto].

Przynieście magazyny, które czytacie, linki do blogów i kont na Instagramie, które śledzicie – chętnie o nich porozmawiamy.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! <3 Non/fiction odwiedzi Łódź, Poznań oraz Warszawę! Linki do wydarzeń: Poznań: https://www.facebook.com/events/861934520627744/ Warszawa: https://www.facebook.com/events/1922700251279953

Szczegóły

Data:
9 października 2017
Czas:
17:00 - 20:00

Organizator

MamyGłos
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/mymamyglos/

Miejsce

Czekolada – Retro Cafe
ul. Moniuszki 11
Łódź, 90-101 PL
+ Google Map