Przeznaczeniem są nowe idee

Świat dynamicznie się rozwija. Ciągle pojawiają się nowe pomysły dotyczące ochrony planety, leczenia chorób, ulepszenia technologii. To bardzo dobrze, że świat nie stoi w miejscu. To dzięki determinacji, szukaniu wiedzy, ambicji i ciężkiej pracy postęp cywilizacyjny jest tak duży. Jeszcze sto lat temu nikt nie myślał, że maszyny będą za nas prać, zmywać naczynia, odkurzać podłogi, a samochody same jeździć. Dzisiaj sprzęty takie jak pralka automatyczna czy zmywarka są dostępne w większości domów.

Nowe idee pojawiają się także w wychowaniu. Co raz testowane są na dzieciach nowe rozwiązania, które mają zmienić je w super mądre istoty bez żadnych zaburzeń. To, co praktykowali nasi rodzice, nagle staje się nieaktualne i niewłaściwe. Bardzo łatwo w tym wszystkim się pogubić.

Nie można też nie wspomnieć o żywieniu. Kiedyś nikt nie myślał czy jest semiwegetarianinem czy może weganem? Pojawia się mnóstwo nowych pojęć, o których wcześniej nie było mowy.

Nowe idee – zagrożenie czy szansa?

Nasza cywilizacja ciągle się rozwija. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że ciągle próbujemy, szukamy rozwiązań idealnych, które przybliżą świat do perfekcji. Dopóki ideę służą rozwojowi i celom obiektywnie uznanym za właściwe, możemy być zadowoleni i spokojni. Gorzej, gdy postęp odbywa się na polach, które stanowią dla nas zagrożenie. Tworzenie nowych broni, w tym biologicznej, a nawet wszechobecne fale magnetyczne już stanowią problem. Pozostaje nam wierzyć, że ludzkość skupi się na tym, co służy naszemu światu, a także każdemu z nas i nowe idee przyniosą nam więcej pożytku niż szkód.